Okólna oddana do użytku. Rozpoczynają się wiosenne porządki

  • 31.03.2021, 16:00
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po kilku dniach objazdów, 31 marca kierowcy mogli już przejechać przez centrum Ostrowca świętokrzyskiego.

Kończymy prace przy budowie ulicy Okólnej. Bardzo newralgiczna ulica, tutaj przez kilka dni był wstrzymany ruch. Na tym krótkim odcinku MPRD szybko wymieniło nawierzchnię i położyło nową kostkę brukową.

- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Trwają jeszcze prace wykończeniowe. Trwa malowanie oznakowania poziomego, będzie trzeba jeszcze uzupełnić jeszcze oznakowanie pionowe.

- mówi Krzysztof Kowalski, prezes MRPD.

Ulica Okólna przeszła remont, a w mieście prowadzony jest szereg prac porządkowych

Przystąpiliśmy na mieście do sprzątania i zamiatania po zimie, trwają prace związane z nasadzaniem. 

- dodaje Jarosław Górczyński.

Pogoda sprzyja, porządkowane są ulice miejskie i powiatowe, a na okolicznych skwerach już wkrótce pojawią się kwiaty i krzewy. Przedświąteczny klimat już jest na Rynku.

To co widać to elementy małej architektury, to nie koniec, ponieważ będziemy uzupełniać te elementy, będziemy trochę zmieniać i uzieleniać ostrowiecki Rynek, pierwsze elementy już się pojawiają.

- mówi Jarosław Górczyński.

Wszystko po to aby ożywić miejski Rynek i zagospodarować też przestrzeń nowymi pomysłami. W ostatnim czasie w centrum Ostrowca remontowano kilka ulic. Najpierw był remont Siennieńskiej od ulicy Głogowskiego w stronę Polnej, potem Głogowskiego, i dolny odcinek Siennieńskiej.

Kończymy ulicę Piwną, na końcówce wykonania jest ulica Wardyńskiego, więc wokół rynku dzieje się dużo. To nie koniec, ponieważ jesteśmy po przetargu na remonty cząstkowe i za chwilę będziemy mogli wejść na kolejne odcinki ostrowieckich dróg.

- dodaje Jarosław Górczyński.

A te w połączeniu z nowym rondem przy Denkowskiej, łącznikiem do Furmańskiej , czy nowo zaprojektowaną ulica od Chrzanowskiego do Furmańskiej znacząco zmienią układ komunikacyjny Poprawi się również estetyka tej części Ostrowca Świętokrzyskiego.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
,
, 02.04.2021, 04:50
sukces goni sukces .....;0

Pozostałe