3 fala koronawirusa nabiera tempa. Dziś kolejny rekord zakażeń w kraju.

  • 26.03.2021, 14:48
  • #koronawirusraport
3 fala koronawirusa nabiera tempa. Dziś kolejny rekord zakażeń w kraju.…

Podziel się:

Oceń:

Raport epidemiczny przekazany przez Ministerstwo Zdrowia w piątek 26 marca 2021 roku.

Resort Zdrowia  poinformował dziś o 35 143 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest to rekordowa liczba nowych zachorowań. Na terenie województwa świętokrzyskiego wykonano 11 495 testów, potwierdzono 822 nowe zakażenia i 32 zgony, z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Ostatniej doby w powiecie ostrowieckim odnotowano 53 nowe zakażenia koronawirusem, 2 osoby zmarły. Na terenie powiatu ostrowieckiego na kwarantannie aktualnie przebywają 903 osoby. 

Z dostępnych w województwie świętokrzyskim 1 457 łóżek covidowych, zajętych jest już 1 216. Świętokrzyskie szpitale dysponują 156 respiratorami przeznaczonymi dla chorych na COVID-19, 124 pacjentów korzysta z takich urządzeń.

W sobotę 27 marca zostanie otwarty szpital tymczasowy w Targach Kielce. Na ten moment skompletowano kadrę medyczną do obsługi 56 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych, natomiast szpital ma potencjał na przyjęcie większej ilości pacjentów. Dziś rano odbył się briefing prasowy dotyczący uruchomienia szpitala tymczasowego oraz aktualnej sytuacji epidemicznej, na którym wojewoda świętokrzyski - Zbigniew Koniusz - apelował do lekarzy o zgłaszanie się do pracy w tymczasowej lecznicy. 

Musimy uczynić wszystko, żeby ten szpital żył i osiągnął 100-procentową sprawność. W dawnych czasach w trudnych momentach na pierwszym froncie byli żołnierze. W tym momencie jednak na pierwszej linii są medycy. Sytuacja jest nadzwyczajna. Wszystko zależy od tak małej grupy. Dlatego bardzo proszę osoby, które czują się na siłach, o zgłaszanie się do pracy w szpitalu. Rozumiem, ze jesteście przemęczeni. Jeśli jednak zaniechamy pewnych działań, może nas to drogo kosztować. 

Obecnie w województwie świętokrzyskim z powodu COVID-19 hospitalizacji wymaga 1 216 osób, dlatego też w regionie powiększana jest baza łóżkowa. Poza utworzeniem szpitala tymczasowego w Kielcach,  decyzją wojewody w innych świętokrzyskich lecznicach tworzone są kolejne oddziały covidowe i tak, dodatkowych 75 łóżek zostanie udostępnionych w Jędrzejowie, 40 w Skarżysku, po 20 w Opatowie, Sandomierzu i Busku oraz po 10 w Końskich i Staszowie. 
Ostrowiecki szpital na razie pracuje bez zmian, wszystkie planowe zabiegi odbywają się, jednak należy mieć na uwadze, że sytuacja jest rudna i dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie. 
 

#koronawirusraport

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe