5 tys. złotych za łapanie deszczówki

  • 23.03.2021, 10:14
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wybrał, aby ogłosić start drugiej edycji programu "Moja Woda", który ma nakłonić społeczeństwo do oszczędzania wody i wykorzystywania wód opadowych. 

W pierwszym naborze wniosków do programu "Moja woda" do kieleckiego Funduszu wpłynęło blisko 1200  wniosków na łączną kwotę ok. 5 mln 600 tys. złotych , dzięki czemu zostanie zagospodarowane ok. 153 tys. m³ wody.  Drugi nabór wniosków zakłada dofinansowanie kolejnych 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które pozwolą zatrzymać kolejny milion metrów sześciennych rocznie w przydomowych instalacjach. Odciążona zostanie kanalizacja i zmniejszy się ryzyko podtopień powodowanych ulewnymi deszczami.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r. (szczegółowe zasady zawarte są w programie „Moja Woda” oraz regulaminach naboru, które są dostępne na stronie internetowej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na dofinansowania zabezpieczono 3 mln 700 tysięcy złotych. 

W ramach naboru są przyjmowane jedynie wnioski wypełnione i przesłane do Funduszu za pomocą portalu beneficjenta lub platformy ePUAP.

Wnioski są przyjmowane od 22 marca do wyczerpania alokacji. [zobacz wideo]

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe