50 lat razem na dobre i na złe

  • 16.03.2021, 16:14
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dla młodych małżonków pierwszą poważną uroczystością, podczas której świętują trwałość swojego małżeństwa jest 10. rocznica ślubu, czyli Cynowe Gody. Małżeństwa z dłuższym stażem celebrują w sposób szczególny 25. rocznicę ślubu, czyli Srebrne Gody oraz 50. rocznicę ślubu, czyli Złote Gody. Często z tej okazji odnawiają przysięgę małżeńską czy to w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego.

W poniedziałek 15 marca w urzędzie gminy Bałtów 6 par, otrzymało z rąk wójta Huberta Żądło, medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Przez pół wieku w miłości, wierności, uczciwości jak mówi przysięga małżeńska, idą przez życie, zgodnie podkreślając - trzeba być ze sobą na dobre i na złe. Ważna jest również cierpliwość i tolerancja do partnera.  

Nazwy rocznic małżeńskich nadała w XX wieku Emily Post, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych autorka podręczników o etykiecie towarzyskiej i dobrych manierach. Początkowo lista zawierała jedynie osiem nazw na określenie okrągłych i zdaniem autorki najważniejszych rocznic. [ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe