W środę rozpoczną się próbne matury

  • 02.03.2021, 11:20
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już jutro, 3 marca (środa) rozpoczną się próbne egzaminy maturalne. Na początek maturzyści zmierzą się z językiem polskim na poziomi podstawowym. Testy diagnostyczne potrwają do 16 marca.

Tegoroczni maturzyści 3 marca  zasiądą do próbnych egzaminów maturalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła pełen harmonogram testów diagnostycznych, odbędą się one stacjonarnie w szkołach. W środę rano odbędzie się próbny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowy. CKE ustaliło szczegółowy rozkład egzaminów, który dostępny jest na stronie internetowej Komisji. 
Celem egzaminów próbnych jest sprawdzenie umiejętności uczniów, dają one obraz tego co trzeba jeszcze nadrobić. W obecnym czasie pandemii, kiedy nauka odbywa się zdalnie, nauczyciele nie ukrywają swojego zaniepokojenia bo zdalne nauczanie nie jest tak efektywne jak bezpośredni kontakt z nauczycielem.
Pedagodzy w szkołach organizowali dla maturzystów specjalnie konsultacje przedmiotowe. Należy wspomnieć, że tegoroczne matury, podobnie jak te w 2020 roku odbędą się bez części ustnej. Egzaminy maturalne w obecnym roku szkolnym mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja. Próbne matury potrwają do 16 marca, dzień później testy diagnostyczne rozpoczną ósmoklasiści. 
Harmonogram próbnych egzaminów ósmoklasisty:

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Dyrektorzy szkół podstawowych i średnich przede wszystkim muszą zwrócić szczególną uwagę, na przestrzeganie reżimu sanitarnego. Decyzją ministra edukacji i nauki w związku z epidemią i prowadzoną edukacją zdalną egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2021 roku będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe