Studenci do końca września uczą się zdalnie

  • 02.03.2021, 08:10
  • #TwojeŹródłoInformacji
Studenci do końca września uczą się zdalnie źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Podziel się:

Oceń:

25 lutego w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie formy kształcenia studentów i doktorantów uczelni wyższych w związku z trwającą pandemią.

W okresie od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r. zajęcia na studiach, studiach podyplomowych i w ramach innych form kształcenia w uczelniach nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, zwanych dalej „uczelniami”, oraz zajęcia w ramach kształcenia doktorantów w uczelniach i innych podmiotach prowadzących to kształcenie są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia.

- czytamy w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 25 lutego 2021 roku. Tym samym w związku z trwającą epidemią, studenci i doktoranci uczelni wyższych do 30 września tego roku będą uczyli się zdalnie. Choć resort edukacji nie wyklucza, że podany termin może ulec zmianie, a taka decyzja będzie podejmowana w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ostateczna decyzję co do sposobu i formy kształcenia na uczelniach wyższych podejmuje rektor/kierownik podmiotu prowadzącego kształcenie doktorantów. 
Wszelkie rozstrzygnięcia podejmowane przez władze uczelni muszą uwzględniać przede wszystkim bezpieczeństwo studentów, doktorantów i pracowników. Prowadzenie działalności powinno odbywać się zgodnie z procedurami zapewniającymi bezpieczne funkcjonowanie w sytuacji zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 - poinformowano na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

ZOBACZ TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe