Pierwszy pożar trawy w tym roku

  • 01.03.2021, 11:46
  • #TwojeŹródłoInformacji
Pierwszy pożar trawy w tym roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Podziel się:

Oceń:

Blisko dwie godziny walczyli ostrowieccy strażacy z pożarem trawy w miejscowości Prawęcin (gm. Kunów). Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 lutego w godzinach wieczornych. 

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Pożar ten zagrażał pobliskiemu lasu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic. Akcja gaśnicza trwała ok. 90 minut. Udział w niej brało 17 strażaków.

-poinformował kapitan Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pożar trawy w Prawęcinie to pierwsze tego typu zdarzenie w tym roku, pamiętajmy, że takie sytuacje są ogromnym zagrożeniem dla środowiska, zwierząt, a także dla ludzi.  Z roku na rok liczba pożarów traw rośnie, zdecydowana większość są to celowe podpalenia. Strażacy najwięcej pożarów odnotowują zazwyczaj w marcu i kwietniu. W 2016 roku było ich 36 442, w 2017 roku 38 634, zaś w 2018 roku 48 767, natomiast w 2019 roku liczba pożarów przekroczyła 55 tysięcy. 


źródło: KG PSP 

#TwojeŹródłoInformacji

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
k
k 01.03.2021, 15:16
kiedy to się skończy, kazdego roku jest to samo

Pozostałe