Powiat Opatowski szuka pieniędzy

  • 26.02.2021, 11:45
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wypracowanie kierunków działań, które wpłyną na rozwój gospodarki, turystyki, usług społecznych, kulturalnych, a także na ochronę środowiska - na tym skupiło się Partnerstwo Ziemia Opatowska na zorganizowanym w czwartek spotkaniu. Działania mają wpłynąć na rozwój powiatu opatowskiego ale i stworzenie dogodnych warunków życia dla młodych ludzi. 
Władze Gminy Opatów na najbliższe lata wypracowały szereg działań i inwestycji m.in. nakierowanych na ochronę środowiska. Burmistrz Gajewski chce zamienić teren po dawnym wysypisku śmieci na farmę fotowoltaiczną. Gmina chce inwestować również w kulturę i rozwój turystyki. Jak twierdzi burmistrz Grzegorz Gajewski jest wiele miejsc, które mogą zachęcić turystów do odwiedzenia Opatowa. 

 Przykładem może być Ptkanów, Podole ze sławnymi skałkami, Karwów ze zbiornikiem wodnym po byłym kamieniołomie. Z Karwowa mamy zaplanowane ścieżki rowerowe wzdłuż doliny Opatówki do Sandomierza przez Międzygórz w gminie Lipnik, w drugą stronę przez pałac Karskich we Włostowie do Ujazdu można dojechać, zaś w trzecią stronę do Opatowa, czy do Bałtowa. To jest ten skarb, niewykorzystany potencjał naszego regionu. 

-mówi - Grzegorz Gajewski - Burmistrz Opatowa

Partnerstwo Ziemia Opatowska chce zintegrować pomysły wszystkich samorządów w powiecie opatowskim, tak aby łatwiej było sięgnąć po środki finansowe z Unii Europejskiej na lata 2021-2027. 

 Mamy mnóstwo zadań, które musimy finansować samodzielnie. Pieniędzy na te inwestycje niestety nie wystarcza, zatem bez wsparcia ze środków unijnych nie udało by nam się zrealizować naszych planów, takich znaczących typu kanalizacja, wodociągi, czy inwestycje w energię odnawialną. 

-mówi - Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie 

W powiecie opatowskim, planowe jest m.in. stworzenie  Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej na terenie po byłej cukrowni Włostów, ta inwestycja może kosztować nawet 100 milionów złotych. 

W czwartkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Związku Miast Polskich oraz włodarze gmin Powiatu Opatowskiego. 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe