Osoby czytające książki robią mniej błędów

  • 22.02.2021, 15:44
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

 - pisał Juliusz Słowacki,  mistrz słowa, który  zdawał sobie sprawę z tego, że poprawne przelewanie własnych myśli na papier, nie jest sztuką  łatwą. A że język polski do łatwych nie należy to czasami i codzienne posługiwanie się nim sprawia kłopoty.
Fleksja, składnia, fonetyka, frazeologia i oczywiście ortografa - wiele zasad, które trzeba znać a okazją do ich przypomnienia może być Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Językiem ojczystym posługujemy się na co dzień, a w zależności od sytuacji oraz celu  jaki chcemy osiągnąć w komunikacji z innymi stosujemy różne formy i często popełniamy językowe gafy. Zdaniem wielu to właśnie z książek czerpiemy wiedzę i uczymy się językowej poprawności. Ludzie, którzy dużo czyta posługują się bogatym słownictwem i są lepszymi oratorami, popełniają tez mniej błędów.
Przygotowując się do dyktanda można skorzystać ze specjalnie przygotowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawy, na której obok wielu słowników znalazły się książki autorstwa profesora Miodka czy profesora Bralczyka - propagatorów pięknego, ojczystego języka.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe