Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  • 21.02.2021, 12:02
  • #WartoWiedzieć
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 22 do 28 lutego policjanci w całym kraju będą prowadzili rozmowy, spotkania, konsultacje z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem. Akcja ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa, instytucji państwowych i samorządowy na potrzeby prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. 

Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonym, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną realizacja przedsięwzięcia odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

- mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Porad będą udzielać funkcjonariusze,  którzy przekażą wszystkie informacje o prawach osób  pokrzywdzonych. Interesanci będą mogli również uzyskać informacje o instytucjach, do których można się zwrócić o pomoc w konkretnych przypadkach. Do akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przyłączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Harmonogram punktów przyjęć interesantów:

- Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku w godzinach 08.00-20.00,

- w dniach od 22 do 26 lutego 2021 roku w godz. 13.00-14.00 dyżury telefoniczne będą pełnili ostrowieccy dzielnicowi,

- Komisariat Policji w Ćmielowie w dniach od 22 lutego do 26 lutego 2021 roku w godz.07.30-15.30,

- Komisariat Policji w Kunowie w dniach od 22 lutego lutego do 26 lutego 2020 roku w godz. 08.00-16.00.

W ramach akcji konsultacje będą prowadzone także przez prokuratorów.

W dniach roboczych od 22-26 lutego br. w godzinach urzędowania, tj. od 7.00 do 13.30 i od 14.00 do 20.30, każda osoba pokrzywdzona przestępstwem będzie mogła uzyskać w siedzibach prokuratur okręgu kieleckiego pomoc w postaci darmowej porady prawnej. Szczegółowe informacje o pełnionych przez prokuratorów dyżurach znajdują się na tablicach ogłoszeń w każdej jednostce. Dane adresowe poszczególnych jednostek umieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładkach „Prokuratura Okręgowa” i „Prokuratury Rejonowe”. 

- czytamy na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości już w 2000 r. Od 2003 roku 22  dzień lutego został ustanowiony został Dniem Ofiar Przestępstw. 

#WartoWiedzieć

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe