ĆMIELÓW: Leki, żywność, wsparcie psychologiczne dla mieszkańców

  • 19.02.2021, 13:31
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa pokazały jak cenna jest ludzka życzliwość i wsparcie. Szczególną opieką i zainteresowaniem zostały otoczone osoby starsze. W czasie epidemii narodziły się różnorodne formy pomocy dla potrzebujących. W Ćmielowie jednym z pierwszych działań pomocowych było pogotowie zakupowe, cały czas gmina, w partnerstwie ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności prowadzi pomoc żywnościową. Wnioski o taką formę wsparcia przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ćmielowie, a harmonogram dostaw żywności znajduje się na stronie internetowej urzędu gminy. Warto wspomnieć, że zwiększone zostały kryteria dochodowe.
Mieszkańcy gminy Ćmielów już po raz kolejny mogą skorzystać z „programu lekowego”. Samorząd zabezpieczył 30 tysięcy złotych na refundacje. Co istotne program nie obejmuje limitu wiekowego. Dobra informacją jest to, że również w tym działaniu kryterium dochodowe zwiększono o 300%.
Zdrowie, to fizyczne jak i psychiczne jest bardzo ważne, stąd też zainicjowano specjalny telefon zaufania dla dzieci, dorosłych oraz seniorów pod numerem 507-668-526. Na ten moment telefon zaufania dostępny jest trzy dni w tygodniu: w poniedziałek (7:00-11:00), czwartek (12:00-20:00)  i piątek (7:00-11:00). Jak zapewnia burmistrz Joanna Suska jeżeli będzie potrzeba ta ilość zostanie zwiększona. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe