Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu już za tydzień

  • 19.02.2021, 12:52
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W dniach od 27-28 lutego 2021 na Pływalni Rawszczyzna odbędą się pływackie zawody Arena Grand Prix Polski. Ostrowieckie zawody będę jedną z czterech zaplanowanych na ten rok okazji dla najlepszych pływaków do wywalczenia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021.

Zainteresowanie tego typu zawodami jest bardzo duże. Tym bardziej, że ostatnie obostrzenia mocno ograniczyły możliwość trenowania przez zawodników a wiele zawodów zostało odwołanych. Niedosyt i chęć rywalizacji sprawiły, że lista zgłoszonych do Grand Prix aktualnie wynosi prawie 670 osób. A dodam, że lista nie jest jeszcze zamknięta.

- mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kolejna już edycja zawodów to możliwość sprawdzenia umiejętności dla pływaków i szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Nagrody pieniężne, które można wygrać zamykają się w przedziale od 500 zł do 3000 zł, w zależności od uzyskanych czasów na wyznaczonym dystansie, które są później przeliczane na punkty FINA.

- informuje Piotr Węglewicz.

Zawody zaplanowane na ostatni weekend lutego, podzielone zostały na trzy bloki startowe. W każdym przewidziano start na dystansie od 50 do 1500 metrów. Dystans dobrano do stylu pływackiego i kategorii.

Serie są tak ustawione, aby start odbywał się od najlepszych zawodników do osób, które osiągają słabsze czasy. Z naszego punktu widzenia jako organizatorów, jest to impreza łatwiejsza do przeprowadzenia, ze względu na poluzowanie obostrzeń. Wcześniej na terenie basenu mogliśmy przyjąć maksymalnie 150 zawodników, co powodowało, że serie musiały być krótsze. W tym momencie takiego ograniczenia nie ma, co zdecydowanie ułatwia organizację i logistykę zawodów.

- tłumaczy Piotr Węglewicz.

Na ten moment, Ostrowiec będzie reprezentowało 35 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych. Lista uczestników jeszcze nie jest zamknięta. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła LOKALNA.TV

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe