Problem bezdomności powraca jak boomerang

  • 19.02.2021, 11:37
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Problemy rodzinne, finansowe, bezrobocie a także uzależnienia są najczęstszymi przyczynami bezdomności. Zima to czas bardzo niebezpieczny dla osób bezdomnych, które w wielu miejscach szukają schronienia, zazwyczaj są to pustostany czy altany na ogródkach działkowych. Straż Miejska i funkcjonariusze policji z Ostrowca kontrolują takie miejsca. 

W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki osobom, które nie będąc obojętni powiadamiają o takim fakcie odpowiednie służby. Po szybkiej reakcji i przekazaniu informacji do dyżurnego, policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i udzielić pomocy.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Osoby bezdomne często nie chcą korzystać z noclegowni. Warunkiem przyjęcia do takiej instytucji jest trzeźwość. Wzmożone kontrole w czasie zimy mają uchronić osoby bezdomne od tragicznych skutków. W Polsce przewiduje się, że z problemem bezdomności boryka się ponad 30 tysięcy osób. Instytucje pomocowe, starają się aktywizować osoby wykluczone społecznie. Pojawiają się różne projekty i programy, które mają za zadanie wspierać osoby bezdomne w powrocie do normalnego życia. Pomóc może każdy, gesty serdeczności są jak najbardziej mile widziane. 

Ostrowieccy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu w momencie napotkania w okresie zimy osoby bezdomnej, samotnej, niepełnosprawnej lub nietrzeźwej, której pozostawienie na mrozie może skończyć się dla niej tragicznie należy zadzwonić na numer alarmowy 112 czynny całą dobę. Po otrzymaniu takiej informacji policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności i przekażą taką osobę instytucji powołanej do niesienia pomocy. Jednocześnie przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez odpowiednie naniesienie na mapę ikony „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Widząc takiego człowieka, nie wahajmy się powiadomić o tym odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie może uratować czyjeś życie.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dzięki takim instrumentom jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci mogą szybko zareagować w kryzysowej sytuacji, dzięki odpowiedniej postawie obywateli zmniejsza się ryzyko niechcianych sytuacji, które mogą mieć poważne skutki. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe