Poszczepienne objawy dezorganizują pracę nauczycieli. Nie ma szczepionek dla medyków

  • 18.02.2021, 15:17
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od kilku już dni w ostrowieckim szpitalu szczepieni są nauczyciele klas I-III, szkół specjalnych i pedagodzy uczący przedmiotów zawodowych.

W ubiegłym tygodniu zaszczepiliśmy 400 pedagogów z terenu powiatu ostrowieckiego. W sumie na szczepienie zgłosiło dokładnie 412 osób, jednak dla 12 osób zabrakło szczepionek.

- mówi dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ostrowiecka lecznica okazuje się liderem, ponieważ rozpoczęła szczepienia jako jedna z pierwszych placówek w kraju.

Szczepienia odbyły się bardzo sprawnie, dodam, że szpital w Ostrowcu rozpoczął ten proces jako pierwszy w Polsce, co potwierdza Agencja Rezerw Materiałowych.

- informuje dr Adam Karolik.

Niestety pojawiają się głosy o złym samopoczuciu osób zaszczepionych.

Z mojej placówki do szczepień zgłosiło się 35 osób, czyli nauczyciele i pomoc nauczyciela. W pierwszym etapie zaszczepiono z tej grupy 29 osób. Z tych 29 osób, aktualnie 11 przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pojawiała się gorączka, bóle mięśni i stawów. Każdy przechodzi to indywidualnie.

- mówi Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak się okazuje szczepienia zdezorganizowały prace placówek oświaty, miejmy nadzieję, że sytuacja jest przejściowa, bo już w przyszłym tygodniu ruszają szczepienia grupy 1C – czyli pracowników służb mundurowych i prokuratorów.

Dostałem wstępne informacje od naszego komendanta, że chętnych policjantów do szczepień zgłosiło się 82 osoby. Czekamy jeszcze na kolejne zgłoszenia, liczymy, że lista chętnych obejmie 100 osób.

- mówi dr Adam Karolik.

W ostrowieckim szpitalu szczepieni są również seniorzy z grupy 70+. Gorzej wygląda sytuacja grupy „0” , czyli personelu medycznego. Spowodowane jest to przerwami w dostawach prepartu. Szczepionki brakuje również na II dawkę.

Przerwy w dostawie i brak szczepionki firmy Pfizer, spowodowały, że na szczepienie czeka 450 osób z personelu medycznego i osoby, które miały zostać zaszczepione w najbliższy weekend drugą dawką szczepionki.

- informuje dr Adam Karolik.

W związku z opóźnieniami i obawami o możliwości przeterminowania się preparatów, we wtorek ostrowiecki punkt szczepień, zaszczepił maksymalną liczbę 160 osób. Sytuacja ostrowieckiego szpitala jest stabilna. Odnotowuje się mniejszą liczbę pacjentów covidowych.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie uczeń
nie uczeń 21.02.2021, 12:02
moim zdaniem zbyt szybko powstała ta szczepionka i to są skutki. zdrowia życze naszym nauczycielom

Pozostałe