Samochód ciężarowy uszkodził słup energetyczny. Doszło do wycieku paliwa

  • 18.02.2021, 11:07
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 17 na 18 lutego na ulicy Traugutta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego.  Z informacji przekazanych przez mł. bryg Barbarę Majdak, rzeczniczkę ostrowieckich strażaków, kierujący pojazdem zniszczył dwa ogrodzenia i przydrożne barierki, a następnie uderzył w słup energetyczny. Ponadto w ciężarówce doszło do uszkodzenia zbiornika z paliwem. 

 Do zdarzenia natychmiast  zadysponowano Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Ostrowiec 2” - 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – 10 strażaków. 

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Samochód ciężarowy zablokował jeden pas jezdni co spowodowało utrudnienia w ruchu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a ich działania trwały ponad 3 godziny.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w pojeździe oraz zebraniu wyciekającego paliwa do 3 zbiorników zastępczych. Rozlane paliwo z jezdni uprzątnięto za pomocą sorbentu. Zadysponowana została również odśnieżarka w celu posypania śliskiej jezdni. Zniszczonym słupem zajęli się pracownicy pogotowia energetycznego. Po upewnieniu się, że uszkodzony bak został całkowicie opróżniony z paliwa zakończono działania. 

informuje - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kierujący pojazdem ciężarowym opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia czynności podjęli funkcjonariusze policji, obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak poinformowała nas aspirant Ewelina Wrzesień, kierowca ciężarówki został ukarany mandatem, a w chwili zdarzenia był trzeźwy. 

Zdjęcia wykorzystane w artykule dzięki uprzejmości Ratownictwa Powiatu Ostrowieckiego. 

#TwojeŹródłoInformacji

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe