Szpital szuka rozwiązań na braki kadrowe

  • 17.02.2021, 15:53
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Podczas dzisiejszej konferencji dyrektora ostrowieckiego szpitala, dr Adam Karolik, przedstawił aktualną sytuację szpitala. W ostrowieckiej lecznicy przebywa 18 pacjentów chorych na Covid-19 i jest to najmniejsza liczba zakażonych od października ubiegłego roku. W ślad za tym idzie decyzja wojewody świętokrzyskiego, który zmniejsza liczbą łóżek covidowych w placówce. Tym samym zniesiony zostaje poziom III pacjentów chorych na SARS-CoV-2. W sumie w szpitalu pozostaje 25 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z II poziomu. 

Dobrą wiadomością i zapowiedzią poprawy funkcjonowania ostrowieckiej lecznicy, jest informacja, że dziś odbyły się pierwsze rozmowy z agencją zatrudniającą pracowników medycznych ze wschodu. Dyrekcja będzie starać się zatrudnić lekarzy i pielęgniarki z Ukrainy, wśród nich: lekarzy anestezjologów, internistów i neonatologów. Na razie dyrekcja jest po rozmowach wstępnych ale sytuacja ma rozwinąć się w ciagu 2-3 najbliższych dni.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pacjent
Pacjent 18.02.2021, 18:20
To czysta granda. Zatrudniać jakiś pseudomedykow z poza UE, bez prawa wykonywania zawodu w Polsce , bez dobrej znajomości języka, bez nostryfikacji dyplomu tylko na podstawie jakiegoś dziwnego rozporządzenia ministra i interesu firmy rekrutujacej Ostrowieccy lekarzy i pielęgniarki powinni sie postawić tym niedorzecznym planom bo to stwarza zagrożenie dla ich pracy i zdrowia pacjentów.

Pozostałe