Dość już zimy

  • 17.02.2021, 15:35
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Opady śniegu, dziury w nawierzchni drogowej, zaspy i śliskie chodniki są powodem do niezadowolenia kierowców, pieszych i użytkowników komunikacji miejskiej. Trudno się poruszać, trudno zaparkować, trudno również przejść przez ulicę.

Główne arterie Ostrowca są odśnieżane na bieżąco, jednak zgarnięty śnieg obnażył kolejny powód do niezadowolenia. W wielu miejscach, na ulicy Sienkiewicza, Rynku i ulicy Radwana pojawiają się kolejne ubytki w nawierzchni drogowej. Niestety towarzysząca nam od kilku tygodni zimowa aura, nie pomaga w łataniu ubytków, a gruntowne remonty będą możliwe dopiero na wiosnę.

Naprawy nawierzchni najlepiej się prowadzi kiedy temperatury są na plusie. Ułatwia to znacznie proces uzupełniania ubytków. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na poprawę pogody i ogłoszenie oferty przetargowej przez Gminę Ostrowiec, na wykonanie pełnych prac remontowych. Oczywiście cały czas monitorujemy zgłoszenia,  od mieszkańców miasta i staramy się uzupełniać najpoważniejsze ubytki jakie pojawiają się na ulicach Ostrowca.

- mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mieszkańcy wskazują również na ciężkie warunki na drogach wewnętrznych osiedli, jednak tutaj odpowiedzialność spada na spółdzielnie mieszkaniowe. Problem odśnieżania uzależniony jest do przynależności danego odcinka drogi czy chodnika, do poszczególnych jednostek jak m.in. właścicieli nieruchomości. Warto też spojrzeć do góry i zadbać o odpowiednie odśnieżenie dachów.

Zima zaskakuje szczególnie w tym roku. Ważne aby sumienie wykonywać swoje obowiązki, bo obowiązek odśnieżania spoczywa zarówno na służbach jak i obywatelach.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ostrowczanin
Ostrowczanin 18.02.2021, 17:09
Consorcium poległo :(

Pozostałe