Mieszkańcy trzech osiedli bez wody - przyczyną atak zimy

  • 08.02.2021, 15:29
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Bez wody i to przez ponad 10 godzin musieli wczoraj poradzić sobie mieszkańcy ulicy Kopernika, Kochanowskiego i Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystko związku z kolejnym atakiem zimy na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

Z góry przepraszamy mieszkańców, za wszelkie niedogodności związane z wczorajszym brakiem wody. Powodem awarii była wszechobecna zima, a awaria była o tyle trudniejsza do usunięcia, z powodu pęknięcia dwóch rur w tym samym miejscu.

- mówi Łukasz Norowski, dyrektor ds technicznych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tym roku zima, wydaja się wyjątkowo dokuczać wszystkim. Na przestrzeni ostatnich lat odzwyczailiśmy się od tak niskich temperatur jakich jesteśmy ostatnio świadkami.

W ciągu ostatnich lat ilość awarii maleje, w ciągu roku pojawia się ich nawet mniej niż 200 przypadków. Niestety okres zimowy i duże spadki temperatur psują tą statystkę. Przy dużych mrozach takich awarii pojawia się nawet ok 20 w miesiącu.

- tłumaczy Łukasz Norowski.

Zakład Miejskich Wodociągów i Kanalizacji szykuje już rozwiązania techniczne dotyczące możliwości wystąpienia podobnych awarii w przyszłości, dzięki którym brak wody czy uszkodzony rurociąg będzie można szybciej zlokalizować i zabezpieczyć.

W ciągu najbliższych 3 lat mamy zamiar wprowadzić zdalny system monitorowania sieci, który pozwoli nam diagnozować i w szybszy sposób lokalizować awarie, zanim woda pojawi się na powierzchni.

-dodaje Łukasz Norowski.

Inwestycja ma kosztować ok 2,5 mln zł jednak prace ostrowieckich wodociągów tu się nie kończą. W planach jest przede wszystkim modernizacja istniejących instalacji, które w związku z jakością wykonania i długoletnim użytkowaniem zostaną zmodernizowane na rzecz najnowszych i bardziej wytrzymalszych rurociągów. Pierwsze takie prace mają rozpocząć się w ciągu 3 najbliższych lat, a pierwsza taka modernizacja objąć ma m.in. ulicę Jodłową.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 08.02.2021, 20:18
A co mam zrobić gdy właśnie odśnieżyłem chodnik a tu przejeżdża pługiem pan z ZUM-u i wwala mi na chodnik 3 razy więcej śniegu.Dziś było tak dwa razy.Być może wieczorem będzie trzeci raz.Czy wtedy mi również grozi mandat?

Pozostałe