Ponad 5,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem

  • 28.01.2021, 13:55
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 200 jednostek z terenu powiatu ostrowieckiego  wzbogaciło się o środki ochrony osobistej, maseczki, kombinezony ochronne, przyłbice, płyny do dezynfekcji,  ozonatory, opryskiwacze, bramki do mierzenia temperatury są to niezbędne narzędzia do walki z koronawirusem.  Środki finansowe na zakupy urządzeń i materiałów pochodziły z pieniędzy unijnych rozdysponowywanych przez Urząd Marszałkowski. Starostwo Powiatowe pozyskało ponad 4,5 miliona dofinansowania, dzięki napisaniu projektu pn.: „Silni w walce z koronawirusem”.
W projekt włączyły się wszystkie gminy z powiatu ostrowieckiego, całe przedsięwzięcie udało się zrealizować sprawnie, bez większych problemów. Szybkie przeprowadzenie przetargów pozwoliło na uzyskanie ponad 2 milionów oszczędności, z których zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Urządzenia zakupione do ostrowieckiego szpitala to sprzęt trwały, który pozostanie w lecznicy i dzięki nie mu walka z koronawirusem i leczenie pacjentów będą zdecydowanie łatwiejsze.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe