Na szczepienia można dotrzeć bez większych problemów

  • 27.01.2021, 11:09
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W powiecie ostrowieckim aktualnie można zaszczepić się przeciw COVID-19 w 17 punktach, 12 jest  w Ostrowcu Świętokrzyskim, a 5 w gminach ościennych.  Przerwa w dostawie szczepionek przeciw COVID-19, zawirowania w rejestracji pacjentów to nie jedyne problemy, które wystąpują w czasie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Osoby starsze, schorowane, samotne czy niepełnosprawne często mają utrudniony dojazd do punktów szczepień. Samorządom polecono zorganizowanie transportu dla potrzebujących. O organizację tego przedsięwzięcia zapytaliśmy m.in. wójta Huberta Żądło z Bałtowa, który nie widział większych problemów w organizacji transportu.
W sąsiednim powiecie opatowskim, szczepienia przeciw COVID-19 świadczone są w 10 punktach, z czego jeden zlokalizowany jest w Sadowiu, dla mieszkańców z terenu gminy również są świadczone dowozy do punktu szczepień. W Sadowiu został wyznaczony koordynator szczepień i to on odpowiada za logistykę i pomoc. Jest to pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy, a pacjentów będą dowozić druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadowiu, którzy posiada na swoim wyposażeniu ambulans. 
W Gminie Ostrowiec Świętokrzyskim za logistykę i organizację szczepień odpowiedzialny jest Andrzej Kaniewski - Komendant Straży Miejskiej.
Według zapowiedzi przedstawicieli rządu koszty transportu mają być rekompensowane dla samorządów. Większość samorządów bez problemów poradziła sobie z organizacją transportu do pumnktów szczepień i deklaruje swoją pomoc, a także zachęca do udziału w szczepieniach.


 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe