Jesienny debiut poetycki Faustyny Cieślik

  • 26.01.2021, 13:44
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Czas przeciągającej się pandemii, nauczanie zdalne i zimowa aura mogłyby wskazywać, że uczniowie ostrowieckich szkół podali się błogiemu lenistwu. Nic bardziej mylnego. Wielu z nich pracuje wytrwale aby osiągnąć sukces, biorąc udział w konkursach i olimpiadach. Jedną z takich osób jest Faustyna Cieślik – uczennica klasy 2 z I LO im. Stanisława Staszica, która oprócz zamiłowania do chemii i biologii, nie kryje swojego zainteresowania językiem polskim.

To jest dziewczynka zdolna, która interesuje się szeroko pojętą kulturą i bardzo też otwarta na działania związane z edukacją polonistyczną.

- mówi Dorota Mączka, nauczyciel języka polskiego w I LO im. Stanisława Staszica.

Jestem w klasie o profilu bio-chem, ale lubię wszystkie przedmioty. Język polski również bardzo lubię, głównie dlatego, że kocham czytać książki.

- mówi Faustyna Cieślik, uczennica I LO im. Stanisława Staszica.

Faustyna większość życia spędziła w Anglii, jednak po powrocie do Polski, dzięki zamiłowaniu do książek, języka ojczystego i zajęciom w sobotniej szkole, nie miała problemu w odnalezieniu się w nowej szkole, a tym bardziej w zdobyciu tytułu „Talentu Roku” i laureatki w Ogólnopolskim Przeglądzie Poezji „23-cie Jesienne Debiuty Poetyckie”.

Jest to ogromne zaskoczenie, bo całkowicie się tego nie spodziewałam. Sprawiło mi to dużo radości bo myślę, że każda osoba, która pisze i tworzy, lubi być doceniona.

- dodaje Faustyna Cieślik.

Dzięki wygranej Faustyna zapewniła sobie miejsce na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, co sprawiło, że wybór przyszłego kierunku studiów nie jest prosty. 

W przyszłości planowałam zostać stomatologiem albo kardiochirurgiem, ale teraz gdy dostałam ten indeks nie jestem chyba zdecydowana w 100%.

- mówi Faustyna Cieślik.

W czasie pandemii sukcesy uczniów to również sukcesy nauczycieli, którzy poświęcają czas i oferują swoją pomoc.

Tak naprawdę start w olimpiadzie czy konkursie ogólnopolski, to ogromne przedsięwzięcie zarówno dla uczniów i nauczycieli, którzy poświęcają swój na konsultacje również poza zajęciami, co nie jest teraz łatwe w związku z zajęciami online. 

- mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor I LO im. Stanisława Staszica.

Sukces Faustyny jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ przypomina mi dlaczego zostałam nauczycielką.

- dodaje Dorota Mączka.

Konsekwentne dążenie do celu, pomoc nauczycieli i pomysłowość to sposób na osiągnięcie sukcesu. Oprócz Faustyny, sukces odniosły dwie uczennice klasy 3 – Natalia Lewicka i Aleksandra Sternik, które zakwalifikowały się do zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe