1% to nie tak mało

  • 22.01.2021, 12:25
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wsparcie lokalnego środowiska, działania charytatywne, pomocowe, rozwojowe, głównie na to nakierowane są organizacje pożytku publicznego. Dużą część swoich przedsięwzięć finansują one z 1% podatku.
Jednymi z największych beneficjentów 1% podatku w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals” i Stowarzyszenie na rzecz wspierania Hospicjum im. Jana Pawła II. W ubiegłym roku, z środków przekazanych w ramach 1% podatku do Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II udało się zakupić  m.in. specjalistyczne łóżka wielofunkcyjne dla chorych, szafki, koncentratory tlenu. To wszystko służy mieszkańcom hospicjum jak i pacjentom.  W sumie za 2019 rok ostrowieckie Hospicjum otrzymało ponad 200 tysięcy złotych z 1% podatku. Już niebawem trzeba będzie rozliczać się ze „skarbówką” i tak jak dotychczas 1% można przekazać na wybraną organizację pożytku publicznego. 
Co raz więcej podmiotów  stara się o „status Organizacji Pożytku Publicznego”, taki w ostatnim czasie uzyskała Fundacja Bo w Nas Jest Moc. Na przestrzeni ostatnich lat Fundacja zorganizowała wiele przedsięwzięć charytatywnych, tym samym wsparła wiele osób. Założyciele nie zwalniają tempa. 

Środki z 1% podatku są niezwykle pomocne, tym bardziej jeżeli zostają przekazywane dla organizacji lokalnych. W obecnym czasie, 1% podatku można przekazać bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. 

[ZOBACZ WIDEO]
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe