Centrum Rehabilitacji zerwało współpracę z NFZ. Co z pacjentami?

  • 21.01.2021, 12:46
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z początkiem 2021 roku, w Centrum Rehabilitacji Markmed nie będą świadczone usługi, zabiegi i rehabilitacje w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Współpraca placówki z Funduszem trwała blisko 15 lat. Rezygnacja ze strony Markmedu ma głównie podłoże ekonomiczne.
Rehabilitacja, fizjoterapia ambulatoryjna jest jedną z najdroższych w funkcjonowaniu i prowadzeniu. Koszty rosną, a kwota kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia od lat pozostaje na tym samym poziomie.

O to w jakiej sytuacji obecnie są pacjenci potrzebujący rehabilitacji zapytaliśmy rzecznika prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, Beatę Szczepanek. W rozmowie telefonicznej uspokajała i przedstawiła placówki, które również świadczą usługi z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ten moment jest ich cztery.
Co z pacjentami, którzy już mieli ustalone terminy w Centrum Rehabiltacji na 2021 rok? Pacjenci nie muszą posiadać dodatkowych dokumentów, wszystko odbywać się będzie zgodnie z przepisami NFZ.

Na ten moment nie wiemy jak będzie realizowany kontrakt na rehabilitacje ambulatoryjną w Ostrowcu Świętokrzyskim, bowiem w Narodowym Funduszu Zdrowia w Kielcach trwają analizy. Terminy świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie powinny znacząco się zmienić, jednak jak będzie w praktyce, czas pokaże. 

[ZOBACZ WIDEO]

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe