A. Karolik: Nie mamy wpływu na dystrybucję szczepionek

  • 20.01.2021, 14:15
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szczepienia tzw. grupy „0” zostały wstrzymane z powodu braku dostaw szczepionek. W punkcie przy ostrowieckim szpitalu, w tym tygodniu zaplanowano ponad 500 szczepień, w obecnej sytuacji jednak pierwszeństwo będą miały osoby, które muszą otrzymać jej druga dawkę. W przyszłym tygodniu do punktu szczepień mają dotrzeć dawki szczepionki dla 360 osób, to zdecydowanie mniej niż planowano. Pielęgniarki od poniedziałku muszą zaszczepić około 90 osób, które muszą przyjąć drugą dawkę szczepionki, ponadto ponad 80 seniorów. Zatem dla osób z grupy 0 zostaje tylko niespełna 180 dawek. 
Zespół medyczny zajmujący się szczepieniami przy ostrowieckim szpitalu byłby w stanie wykonywać nawet to 500 szczepień tygodniowo.
Narodowy Program Szczepień to jedno z zadań powierzonych medykom, nie zapominajmy, że walka z koronawirusem trwa i ludzie nadal chorują. W Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim hospitalizowanych jest 43 pacjentów z COVID-19.  Obecnie poprawia się sytacja, jeśli chodzi o abnsencję chorobową pielęgniarek i personelu. Aktualnie pracy nie świadczy około 40 osób.

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ]

[CZY POKONAMY TEGO WIRUSA? - ROZMOWA Z DR. ADAMEM KAROLIKIEM]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe