Kiedy pojawią się nowe autobusy na ulicach miasta?

  • 20.01.2021, 13:15
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przy ulicy Samsonowicza budowana jest nowa baza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dotychczasowa, mieszcząca się przy alei Jana Pawła II powoli kończy swoją pracę.  W nowej lokalizacji  przewoźnika ma powstać stacja obsługi z warsztatami i wyposażeniem, myjnia, budynek administracyjny, plac postojowy, manewrowy i zajezdnia. Wykonawca budowy wytyczył już obszar, na którym znajdzie się największy budynek, mianowicie stacja obsługi z warsztatami. Jeżeli prace pójdą zgodnie z planem to wszystkie budynki w stanie surowym zostaną zbudowane do końca kwietnia tego roku. Dzięki realizowanemu projketowi o nazwie „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” na ulicach miasta pojawią się nowoczesne, małoemisyjne autobusy. Miejski Zakład Komunikacji w ubiegłym roku testował pojazdy kilku marek. Na ten moment jeszcze nie ogłoszono przetargu na zakup autobusów. Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, pierwsze postępowania przetargowe mogą ruszyć nawet w czerwcu tego roku.

Zatem nowe autobusy w Ostrowcu Świętokrzyskim mogą pojawić się na ulicach jeszcze w tym roku. Budowa bazy MZK przy ulicy Samsonowicza, według przewidywań powinna zakończyć się w czerwcu 2022 roku. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe