Harmonogram rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19

  • 14.01.2021, 15:48
  • Małgorzata Pasik
Harmonogram rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 źródło: gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Aktualnie do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID-19 uprawnione są osoby z tzw. grupy zero, tj. m.in. pracownicy służby zdrowia, zarówno lekarze, pielęgniarki, jak też obsługa administracyjna. Od piątku 15 stycznia do grona osób uprawnionych do zarejestrowania się na szczepienie dołączą  osoby z tzw. grupy I, a w pierwszej kolejności będą to seniorzy w wieku 80+. Uzasadnienie decyzji przedstawił szef KPRM, Michał Dworczyk:

Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy.

Od 22 stycznia dokonywać rejestracji na szczepienia będą mogły również osoby powyżej 70 roku życia. Zarejestrować się będzie można na trzy sposoby:

  • telefonicznie- dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989
  • online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
  • w wybranym punkcie szczepień (mapa punktów szczepień dostępna tutaj)

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 

Podczas rejestracji trzeba będzie wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia. O starcie rejestracji dla kolejnych grup Ministerstwo Zdrowia będzie informować na bieżąco. 

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 

Od 15 stycznia zostanie także uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób w przedziale wiekowym 18-69 lat. Będzie on dostępny na stronie  www.gov.pl/szczepimysie. Każdy kto wypełni formularz, dostanie maila z informacją o wystawieniu skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla jego grupy wiekowej lub zawodowej. Wówczas będzie można dokonać rejestracji. Co istotne, seniorzy powyżej 70 roku życia nie muszą dokonywać zgłoszenia chęci szczepienia, mogą od razu przystąpić do rejestracji zgodnie z harmonogramem:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

  

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 

Małgorzata Pasik

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
287201
287201 10.04.2021, 09:38
dlaczego przesunięto terminy szczepień aż o 10 dni w Ostrowcu Św.,co się dzieje w tym błaganie , punkt szczepień Rosochy 47 ! nie pojęte

Pozostałe