Ferie wśród zwierząt

  • 14.01.2021, 11:20
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Styczniowa aura i trwające ferie sprzyjają organizacji wielu ciekawych zajęć, w których szkolna młodzież może poznać np. zakątki ziemi świętokrzyskiej. Jednym z takich zakątków bez wątpienia są tzw. „Małe Bieszczady”, które tętnią życiem, a „Ferie wśród zwierząt” są tego dowodem.

"Ferie Wśród Zwierząt" to szansa na spotkanie z różnego rodzaju zwierzakami. Widzieliśmy już konie, kozy, owce, perliczki i gęsi. Zwiedzamy sobie piękną okolicę, sama jestem mieszkanką tej malowniczej wsi, Prawęcina i zachęcam wszystkich do jej zwiedzania. Postanowiłam również pokazać okolice dzieciom.

- mówi Magdalena Mąka, Fundacja Kunów Pomaga.

Ferie w wyjątkowych okolicznościach przyrody zapewnia „Zagroda Ziarnula” - miejsce gdzie podziwiać można nie tylko zwierzęta. Oko cieszą tutaj piękne pejzaże, a po półtoragodzinnym spacerze, można usiąść przy ognisku i zjeść coś słodkiego – organizatorzy Fundacja Kunów Pomaga, pomyśleli o wszystkim, nawet o drobnym poczęstunku dla mieszkańców zagrody.

Razem z koleżankami zdecydowałyśmy, że założymy fundację, aby zrobić coś dla okolicznej młodzieży i dzieci. Po mimo, że jesteśmy bardzo młodą fundacją, udało nam się zrobić już trochę zamieszania, organizując akcję "Oddaj Choinkę Dla Koni" pomagając zwierzętom z zagrody.

- dodaje Magdalena Mąka.

W planach fundacji już pojawiają się kolejne pomysły, a chętnej młodzieży do wspólnej zabawy nie brakuje.

Ogólnie jako fundacja planujemy nie tylko organizację ferii, ale innych atrakcji dla wszystkich mieszkańców nie tylko tych z Kunowa. Udało nam się już zrealizować pierwszą wyprawę turystyczną, podczas której oprowadzaliśmy ludzi po okolicy pokazują m.in. Wodospad Kunowski. Planujemy wymianę ubrań dla najbardziej potrzebujących, a w najbliższą sobotę konkurs talentów dla młodzieży.

- informuje Magdalena Mąka.

Niestety okres ferii zimowych zbliża się ku końcowi, ale te spędzone wspólnie ze zwierzętami z pozostaną we wspomnieniach uczestników na długi czas.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe