Urząd Marszałkowski wspiera seniorów

  • 13.01.2021, 13:49
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego angażuje się w walkę koronawirusem, od początku pandemii w kraju. Od zeszłego roku urząd zaoferował swoją pomoc powiatom, w tym również dla Powiatu Ostrowieckiego. Teraz wsparcie w postaci pulsoksymetrów trafiło również do seniorów w Domach Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Klubów Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pulsoksymetr przeznaczony jest dla osób nie wymagających hospitalizacji, monitoruje ilość tlenu we krwi co pozwoli na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia. Jednak nie każdego stać zakup takiego urządzenia.

Kontrola swojego stanu zdrowia, środki ochrony i przede wszystkim szczepienia są kluczem do pokonania koronawirusa, szczególnie wśród seniorów, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie.

Pulsoksymetry będą wypożyczane słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku cyklicznie, w zależności od potrzeb, a pierwsze urządzenia trafią do nich jeszcze w tym tygodniu. Urządzenia zostały zakupione w ramach realizacji projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, przyznanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. [ZOBACZ WIDEO]

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe