Od 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów

  • 12.01.2021, 13:28
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do poniedziałku, 11 stycznia do Polski dostarczono ponad milion dawek szczepionki na COVID-19, zostało wykonanych ponad 220 tysięcy szczepień. Według informacji przekazanych na konferencji prasowej przedstawicieli rządu wystąpiło 32 przypadki pożądanych powikłań po szczepieniach, a 421 dawek zostało zutylizowanych. 

 Mamy łącznie 1 mln 51 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19, z tego do 509 szpitali węzłowych trafiło 456 tys. szczepionek.

- poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk

Od 15 stycznia ma ruszyć centralna rejestracja pacjentów, jak pierwsi będą mogli zgłosić się na szczepienia seniorzy powyżej 80 roku życia, następnie mieszkańcy domów Domów Pomocy Społecznej, obecnie rządowe dane mówią o tym, że chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło 70 procent pensjonariuszy. Kolejno będą mogli rejestrować się osoby powyżej 70 roku życia. 

 Liczba chętnych osób bardzo nas cieszy. To jest ponad 70 tys. osób, które w czasie od 18 do 22 stycznia, będą zaszczepione.

-mówi Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg


źródło: twitter.com/PremierRP

Do Domów Pomocy Społecznej wysłane zostaną mobilne zespoły szczepienne zaś dla seniorów i osób niepełnosprawnych mają zostać utworzone specjalne linie komunikacyjne, dzięki którym będą oni mogli dotrzeć na szczepienie.
Rejestracja na szczepienia będzie odbywała się bezpośrednio u lekarza rodzinnego, pod numerem specjalnej infolinii Narodowego Programu Szczepień a także poprzez Internetowe Konto Pacjenta. 

Gdzie będzie można się zaszczepić w powiecie ostrowieckim? Zobacz materiał

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe