Testy dla nauczycieli z komplikacjami

  • 11.01.2021, 14:24
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejki, długi czas oczekiwania, duża liczba osób i zdenerwowani nauczyciele, tak w skrócie wyglądało dzisiejsze do południe w specjalnie utworzonych punktach wymazowych.

Jesteśmy bardzo zaskoczeni bo mieliśmy ustalone godziny i przychodząc tutaj do szkoły oczekiwaliśmy, że czas oczekiwania na wymaz będzie krótki ale okazuje się, że jest długi. Dla nas jest to dyskomfort. 

- mówi jedna z nauczycielek.

Wielu nauczycieli niestety zwątpiło i nie przystąpiło do badania. Na terenie powiatu ostrowieckiego w poniedziałek 11 stycznia rozpoczęły się badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2. Punkty wymazowe zostały utworzone w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14, Bursie Szkolnej, a także w Szkole Podstawowej w Szewnie i to właśnie tam było najwięcej komplikacji.  Za obsługę punktów i pobieranie wymazów odpowiedzialni byli pracownicy Sanepidu i żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nauczyciele wyniki powinni otrzymać w ciągu maksymalnie dwóch dni i zostaną one opublikowane na Internetowym Koncie Pacjenta. Uczniowie niebawem mają powrócić do szkół, duży wpływ na tą decyzję będzie miała jednak liczba zakażeń koronawirusem. 

Badania przesiewowe na COVID-19 potrwają prawdopodobnie do końca tygodnia, z końcem tygodnia skończą się także ferie dla dzieci i młodzieży. Być może pod wtedy poznamy decyzję rządu w sprawie powrotu uczniów do szkół.

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
testowany
testowany 11.01.2021, 19:51
"Jesteśmy bardzo zaskoczeni bo mieliśmy ustalone godziny i przychodząc tutaj do szkoły oczekiwaliśmy, że czas oczekiwania na wymaz będzie krótki ale okazuje się, że jest długi. Dla nas jest to dyskomfort,,
No tak jak zawsze grupa roszczeniowa,dla której liczy się czas jakby zapracowani byli.Poświęcić kilkanaście minut na zrobieniu testu jest problemem.
Więcej wolnego jeszcze dajcie.Pozdrawiam ludzi pracujących.
Balbina
Balbina 13.01.2021, 18:34
Chodzi o to, że w takim tłumie i przy długim czekaniu można się łatwo zarazić jeden od drugiego. Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie wypowiadaj. A tak nawiasem mówiąc: najbardziej roszczeniowi są rodzice uczniów.

Pozostałe