Świętokrzyscy terytorialsi podsumowali miniony rok

  • 08.01.2021, 13:42
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej podsumowali rok 2020, który w głównie skupiał się na współpracy i pomocy w walce z koronawirusem i ograniczeniu jego transmisji.

Z początkiem marca, pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa. To właśnie wtedy WOT zmienił model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy, oznaczało to zawieszenie planowanych szkoleń i skupienie całych sił formacji na wsparciu społeczności lokalnej.

- mówi ppor. Daniel Woś, Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W lipcu ubiegłego roku odbyło się pierwsze powołanie ochotników, a pomimo panującej pandemii, przeszkolono około 300 nowych członków
10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w niedługim czasie włączyli się w pomoc podczas drugiej fali pandemii.

Prowadziliśmy wspólnie z policją kontrole przestrzegania kwarantanny, pomoc w pracy administracyjnej stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz  prowadzone były wymazy przy szpitalnych stacjach wymazów.

- dodaje ppor. Daniel Woś. 

Świętokrzyscy terytorialsi pobrali od początku pandemii prawie 30 tys. wymazów żołnierze odpowiedzieli również na apel Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach gdzie wspólnymi siłami oddali blisko 150 litrów krwi.

Przed żołnierzami kolejne wyzwania, a w nowym roku rozpoczną się ciężkie treningi i szkolnia. Początek roku 2021 to nadal służba na pierwszej linii w walce z Covid-19, po przez wsparcie służb medycznych oraz całej społeczności województwa świętokrzyskiego.

- zapowiada ppor. Daniel Woś. 

Pierwszym ważnym wyzwaniem stojącym przed żołnierzami 10 świętokrzyskiej brygady, będzie zaangażowanie i pomoc w akcje prowadzonych szczepień przeciw koronawirusowi.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe