SADOWIE: Będzie więcej miejsc dla przedszkolaków

  • 07.01.2021, 13:51
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowie we współpracy z Gminą Sadowie pozyskało środki finansowe na stworzenie dodatkowych miejsc dla maluchów w Punkcie Przedszkolnym „Przedszkolandia”, do którego obecnie uczęszcza 25 osób. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowie w partnerstwie z Gminą Sadowie uzyskało dofinansowane na projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Sadowie". Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 468 593,75 złotych. Podpisanie umowy dofinansowania z Urzędem Marszałkowskim w  dniu 15 grudnia 2020. W ramach projektu zaadaptowane zostaną nowe pomieszczenia, w których będzie mieścił się oddział przedszkolny, wprowadzone zostana dodatkowe zajęcia edukacyjne takie jak język angirlski, zajęcia artystyczne, zajęcia logopedyczne czy taneczne. Ponadto zaplanowano organizację wycieczek dla przedszkolaków. 

W ramach wymienionych zadań:  rozpocznie się od adaptacji pomieszczeń na utworzenie nowego oddziału. Zakres prac obejmuje m.in: malowanie, wymianę podłóg, ścianki G-K,w-c.  W ramach zadania zakupione zostanie niezbędne wyposażenie: meble, sprzęt, zabawki, pomoce do zajęć itp., Sprzęt komputerowy, naczynia, mata interaktywny, piaskownica, radioodtwarzacz, urządzenie wielofunkcyjne, tablica manipulacyjna, kącik manipulacyjno- sensoryczny, siedziska, pościel, tor przeszkód, stół do zabaw z piaskiem i wodą, apteczka pierwszej pomocy, gaśnica, zestaw interaktywny (rzutnik, tablica interaktywna, głośniki i laptop), głośniki.

informuje - Grzegorz Frejlich - Zastępca Wójta Gminy Sadowie

W wyniku realizacji projektu utworzone zostaną 2 grupy przedszkolne po 15 dzieci, natomiast stworzonych zostanie 5 nowych miejsc dla przedszkolaków.

 

 

 

 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe