Ponad 400 tysięcy dla "Samochodówki" na nowe kwalifikacje uczniów i nauczycieli

  • 07.01.2021, 10:38
  • #CodziennieWieszWięcej
Ponad 400 tysięcy dla "Samochodówki" na nowe kwalifikacje uczniów i nauczycieli fot. CKZiU

Podziel się:

Oceń:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało unijne wsparcie.
30 grudnia 2020 r. o godz. 12.30 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach dyrektor Marcin Sitarz podpisał umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą: „Nowe kwalifikacje uczniów i nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Podpisanie umowę o dofinansowanie projektu/ fot. CKZiU

 

Głównym celem tego projektu jest rozwój i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego, które  prowadzi ostrowiecka "Samochodówka".

W ramach projektu zaplanowano doposażenie pracowni mechaniczno-elektronicznej w sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji kształcenia zawodowego. Wszyscy zakwalifikowani uczniowie będą brali udział w kursie języka angielskiego, dla nich zostaną zorganizowane płatne staże i praktyki zawodowe u pracodawców.  Młodzieży z CKZiU zaproponowano bogatą ofertę kursów i szkoleń: układy ABS, ASR, ESP, SBC, elektryczny hamulec postojowy oraz wspomaganie układów kierowniczych,  kurs spawania metodą MAG 135, kurs SEP do 1kW, przeprogramowanie sterowników pojazdów zgodnych z normą Euro 5 i Euro 6, PassThru, kurs wizażu i stylizacji paznokci, kurs barberski.

Dzięki udziałowi w tym unijnym projekcie, uczniowie „Samochodówki” uzyskają nowe kwalifikacje, kompetencje zawodowe, umiejętności uniwersalne, zdobędą doświadczenie zawodowe, a tym samym staną się
na rynku pracy atrakcyjnymi pracownikami.  Również nauczyciele kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu podniosą swoje kwalifikacje, zwiększą swój zakres wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co przełoży się na rozwój i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w szkole.

Projekt realizowany będzie w okresie od 02.08.2021 r. do 30.09.2022 r. na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego pełniącym rolę instytucji zarządzającej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o. o. w Starachowicach, parterami są Powiat Ostrowiecki / Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Starachowicach. Unijne dofinansowanie projektu wyniesie 437 800,00 zł.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe