PUP: Podsumowanie ostrowieckiego rynku pracy

  • 31.12.2020, 10:57
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Porównując rok 2019 z 2020 o ponad 300 wzrosła liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne w powiecie ostrowieckim, blisko 800 osób długotrwale pozostaje bez pracy, tak w skrócie przedstawiają się dane z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu świętokrzyskim. 


źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na taką sytuacje znacząco ma wpływ panująca pandemia koronawirusa, przedsiębiorcy byli zmuszeni zwalniać bądź nie przedłużać umów swoim pracownikom.  Ostrowiecki urząd pracy otrzymał m.in. około 11 milionów złotych na pomoc dla przedsiębiorców i osób bezrobotnych, środki zostały w pełni wykorzystane. Urząd pracy przyjmował także wnioski od przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku epidemii koronawirusa.  Duże wsparcie dla osób niezatrudnionych to także doradcy zawodowi. Prężne i efektywne działania pracowników urzędu pracy były w ciągu roku doceniane i wyróżniane. 

Ponad 1400 osób podjęło zatrudnienie, zostało zaktywizowane poprzez działania urzędu pracy, to jest bardzo dobra liczba w tych ciężkich czasach. Tutaj warto zasygnalizować, że 814 osób to subsydiowane zatrudnienie czyli wsparcie w postaci doposażenia stanowiska pracy, dodatków dla osób bezrobotnych czy innych działań.

mówi - Małgorzata Stafijowska - Dyrektor PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dobrą informacją jest to, że Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie miał większy budżet w ramach Funduszu Pracy, co pozwoli na nowe działania w 2021 roku. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe