Zmiana skarbnika w Bałtowie

  • 30.12.2020, 15:28
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po 18 latach pracy na Urzędzie Gminy Bałtów, ze stanowiska skarbnika na zasłużoną emeryturę odchodzi pani Lidia Jasińska.

Na przestrzeni 18 lat mojej pracy gmina zmieniła się nie do poznania. Szereg inwestycji, jakie tu zaszły: kanalizacja, oczyszczalnia ścieków, modernizacja szkoły. Jestem z tego wszystkiego bardzo dumna.

- mówi Lidia Jasińska, była skarbnik Urzędu Gminy w Bałtowie.

29 grudnia stanowisko skarbnika powierzono inspektorowi w referacie finansów Pawłowi Kudas,

Praca skarbnika to bardzo wymagająca praca i duża odpowiedzialność. Mam nadzieje, że mój następca poradzi sobie z wymaganiami urzędu. Gmina Bałtów jest jedną tych mniejszych, tutaj bardzo wiele obowiązków spoczywa właśnie na stanowisku skarbnika.

- mówi Lidia Jasińska.

Od roku zgłębiałem tajniki pracy na tym stanowisku, pod czujnym okiem pani skarbnik. Budżet, jego konstruowanie to nie proste zadanie, aby jak to mówią zarówno dochody i wydatki wspólnie ze sobą grały. 

- mówi Paweł Kudas, skarbnik Urzędu Gminy Bałtów.

 

Była już pani skarbnik nie żegna się z urzędem całkowicie, ponieważ jeszcze przez najbliższych kilka miesięcy zadeklarowała chęć pracy w księgowości, służąc radą i dzieląc się doświadczeniem z kolegami i nowym skarbnikiem .

Przede mną kilka wyzwań, w nowym roku szykują się już pierwsze projekty inwestycyjne, poza tym przyjdzie wprowadzić nowe środki do budżetu pozyskanych z Fundusz Inwestycji Lokalnych.

- mówi Paweł Kudas.

Pierwsze inwestycje w Bałtowie zaplanowano na początek nowego roku. Zatem już wkrótce ogłoszone zostaną przetargi i rozpoczną się postępowania przetargowe.

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe