BAŁTÓW: Przyszedł czas na podsumowanie mijającego roku

  • 23.12.2020, 15:12
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z końcem roku przychodzi czas na podsumowania i o takie pokuszono się w gminie Bałtów. Podczas spotkania mówiono o współpracy samorządu z rządem, o inwestycjach, jakie udało się zrealizować a także o planach na przyszłość. Na spotkanie z mediami obecni byli: senator Jarosław Rusiecki, posłanka Agata Wojtyszek i poseł Andrzej Kryj, a także przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie - Henryk Cichocki

Mimo trudnej sytuacji finansowej gminy, epidemii koronawirusa, która panuje od kilku miesięcy, w Bałtowie sięgano po środki oferowane w programach rządowych. Przypomnijmy dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej gmina mogła utworzyć na swoim terenie Środowiskowy Dom Samopomocy. Kolejnym źródłem finansowania inwestycji, tym razem infrastrukturalnych był Fundusz Dróg Samorządowych, z którego gmina Bałtów aktywnie korzysta. Jedną z najwyższych dotacji jaką otrzymała w tym roku Gmina Bałtów były środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych, to ponad 3 miliony złotych.

Podczas spotkania w bałtowskim Urzędzie Gminy padło wiele słów podziękowań i uznania, a także deklaracje dalszej współpracy.  Parlamentarzyści z rąk wójta Huberta Żądło otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowania. Rok 2020 podsumowano, a już teraz w głowach urzędników rodzą się pomysły i plany na na przyszły rok. 
 

[ZOBACZ WIDEO]

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.12.2020, 16:10
Pan Wójt jest do wymiany jak reszta rządu.

Pozostałe