PUP prowadzi nabór wniosków na jednorazową dotację dla firm. Kto może skorzystać?

  • 28.12.2020, 10:39 (aktualizacja 28.12.2020, 12:36)
  • #wartowiedzieć
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O𝐝  𝟏𝟗 𝐠𝐫𝐮𝐝𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮 trwa 𝐧𝐚𝐛𝐨́𝐫 𝐰𝐧𝐢𝐨𝐬𝐤𝐨́𝐰 𝐧𝐚 𝐝𝐨𝐭𝐚𝐜𝐣𝐞̨ 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐢𝐤𝐫𝐨 𝐢 𝐦𝐚ł𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐬𝐭𝐰 𝐨𝐤𝐫𝐞𝐬́𝐥𝐨𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐛𝐫𝐚𝐧𝐳̇ (𝐚𝐫𝐭.𝟏𝟓𝐳𝐳𝐞𝟒) 𝐰 𝐫𝐚𝐦𝐚𝐜𝐡  𝐓𝐚𝐫𝐜𝐳𝐲 𝐀𝐧𝐭𝐲𝐤𝐫𝐲𝐳𝐲𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣. 

 

O dotację mogą starać się mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy:

  • którzy na dzień 30 września 2020 r. prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności, kodami zgodnymi z tabelą, która znajduje się w zasadach udzielania dotacji   https://tiny.pl/7vgzm.

 

  • których przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w październiku albo listopadzie 2020 r. był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego odpowiednio w październiku albo listopadzie 2019 r.

 

  • którzy na podstawie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców nie mieli zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 30 września 2020 r.

      Wnioski będą przyjmowane od dnia 19.12.2020 r. do dnia 31.01.2021 r.

      

Wysokość dotacji nie może przekroczyć 5 tys. zł. Dotacja udzielana jest jednorazowo.

 

Wnioski należy składać wyłącznie w postaci elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.

Wnioski należy składać pod adresem: https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-DBDG#/inneSprawy/wyborUrzedu

#wartowiedzieć

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe