Ostrowiecka "Rawszczyzna" areną Mistrzostw Polski 14-latków

  • 14.12.2020, 13:16
  • CodziennieWieszWięcej
Ostrowiecka "Rawszczyzna" areną Mistrzostw Polski 14-latków zdj. MOSiR Ostrowiec

Podziel się:

Oceń:

W dniach od 18 do 20 grudnia 2020 roku na Pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu.

Choć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, któremu Polski Związek Pływacki zlecił ich organizację, przeprowadził w przeszłości wiele podobnych imprez, to tym razem wyzwanie wydaje się być zdecydowanie większe. Trwająca pandemia i związane z nią obostrzenia narzucone na organizatorów sportowych wydarzeń stawiają przed nimi szereg dodatkowych wymagań, którym muszą w tych szczególnych okolicznościach sprostać.

- czytamy w informacji otrzymanej od organizatora zawodów.

Niestety, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Kibice rywalizację będą mogli śledzić za pośrednictwem internetowych transmisji.

Jak informuje organizator mistrzostw, bloki startowe, z powodu konieczności wprowadzenia ograniczeń ilości uczestników do 150 osób, będą musiały zostać podzielone. I tak:  poranne eliminacje będę odbywać się każdego dnia mistrzostw w czterech sesjach, a popołudniowe finały w dwóch (osobno dziewczęta i chłopcy). Po zakończeniu każdej z sesji i opuszczeniu pływalni przez uczestników, obiekt zostanie zdezynfekowany.

To nie jedyne restrykcje, które „dotkną” młodych pływaków. Każdy z zawodników będzie miał prawo startu tylko w jednej konkurencji indywidualnej, każdego z trzech dni mistrzostw (w sumie maksymalnie trzy starty), a do wyścigów finałowych awans uzyska tylko najlepsza ósemka (zrezygnowano z przeprowadzania finałów B).

Każdy z klubów będzie mógł zgłosić do dwóch drużyn, do każdej z konkurencji sztafetowych. 

 

Trenerzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Szymon Kurasiński i Marcin Piliński powołali na ostrowieckie mistrzostwa 11-osobową kadrę w składzie: Maja Bielecka, Małgorzata Celińska, Gabriela Górniak, Julia Jonaszek, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Wiek.

Zawodników zobaczymy  w 33 startach indywidualnych (plus ewentualne starty w blokach finałowych) oraz podczas sześciu startów sztafetowych (po dwie żeńskie drużyny, w każdej z trzech konkurencji). 

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu  weźmie udział w sumie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Województwo świętokrzyskie, oprócz gospodarzy zawodów, reprezentować będą: Korona-Swim Kielce (3 osoby, 9 startów indywidualnych), Unia Busko Zdrój (4 osoby, 12 startów indywidualnych), Barakuda Starachowice (7 osób, 17 startów indywidualnych) i Salos Cortile Kielce (1 osoba, 3 starty indywidualne).

W grudniu na innych obiektach w całym kraju zaplanowano mistrzostwa w pozostałych rocznikach. Tam również zobaczymy w akcji pływaków KSZO.

Już w najbliższy weekend do walki o medale przystąpią juniorzy 17-18 lat. Na lubelskiej Pływalni AQUA w pomarańczowo – czarnych barwach wystartują Zuzanna Łabaj, Patryk Stefański, Jan Król, Dawid Majsak, Dominik Bielawa, Michał Klimas, Wiktor Rajca, Kacper Borowski i Jakub Wilk.

W tym samym czasie na Pływalni Olimpijczyk w Gliwicach o medale rywalizować będą 16-latkowie, a wśród nich reprezentujący KSZO Filip Skierniewski, Kuba Wolski, Jan Lis, Adam Siembida, Aleks Tomaszewski, Julian Szeleźniak-Białkowski, Jakub Wypchło oraz Julia Falfus i Oliwia Steć.

W najbliższy weekend na łódzkiej Zatoce Sportu poznamy też medalistów wśród 15-latków, a laury powalczy tam siedmioro ostrowczan - Michał Kesler, Eryk Sojda, Oskar Karaś, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Gabriela Iżewska, Adrianna Petrykowska.

Od 16 do 20 grudnia na olsztyńskiej Aquasferze reprezentujący KSZO Dominik Bielawa wystartuje w konkurencjach 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem motylkowym w ramach Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Wydarzenie objęła patronatem medialnym LOKALNA.TV

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe