Poznajmy przepis pani Doroty na kaszok brodowski

  • 05.12.2020, 10:37
  • Źródło: Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Choć wiele placówek jest zamkniętych z powodu pandemii, to Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach tworzy w internecie wiele wartościowych treści. Dzięki dofinansowaniu  ze środków w ramach Programu Kultura Ludowa i Tradycja powstało już blisko 30 filmów. Wśród nich są cztery nagrania kulinarne, osiem o strojach i tańcach ludowych, sześć o gwarze świętokrzyskiej, trzynaście odcinków zajęć z emisji głosu oraz film o Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze". 

Na podstawie tych nagrań dzieci z zespołu „Bystra Woda" ćwiczyły taniec, poznały teksty i muzykę znanych ludowych przyśpiewek, oraz poznały podstawowe słowa w gwarze ludowej. Młodzi artyści wykonali także lalki w ludowych strojach świętokrzyskich.
Zajęcia dotyczące tańca i gwary prowadziła Marta Blicharz - instruktorka tańca i etnolog. Cyfrowe ćwiczenia ważne w nauce śpiewania prowadził Szczepan Królikowski – instruktor śpiewu i tańca ludowego.

 

My dziś  pokazujemy jak pani Dorota Bernat z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie, mówiąc gwarą znaną kiedyś w północnej części województwa świętokrzyskiego - okolice Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego tłumaczy jak zrobić danie regionalne: kaszok brodowski.   

Źródło: Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe