WAŚNIÓW: Strażacy walczyli z ogniem blisko cztery godziny

  • 04.12.2020, 10:21
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Blisko cztery godziny trwała walka strażaków z pożarem drewnianego budynku w miejscowości Czajęcice (gm. Waśniów), do którego doszło wczoraj (03.12.2020r.) chwilę po godzinie 22:00. Gdy strażacy dojechali na miejsce pożarem objęty był cały budynek i zagrażało to przedostaniu się ognia na pobliskie zarośla. Informację o akcji służb przekazała mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Działania ratowników w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu wody w natarciu na palące się elementy pustostanu. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do przeszukania pomieszczeń (nikogo nie znaleziono) oraz dogaszania palących się drewnianych części budynku. Następnie dokonano rozbiórki konstrukcji a przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzano poszczególne elementy nie stwierdzając zagrożenia. Po całkowitym dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia, działania zakończono. 

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W akcji gaśniczej brało udział 12 strażaków. Prawdopodobną przyczyną tego pożaru było podpalenie. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe