Wigilia w nowym domu

  • 03.12.2020, 14:31
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Tam Dom Gdzie Serce Twoje”, a to serce dziś zabiło mocniej, w dwóch rodzinach, które w czwartkowy poranek odebrały klucze do swoich nowych mieszkań.

To mieszkanie jest większe, lepsze i mamy zamiar spędzić tutaj nadchodzące święta. Od dzisiaj będziemy już powoli przeprowadzać się w do nowego mieszkania.

- mówi pani Beata, nowa lokatorka budynku przy ul.Parkowej.

To dla pani Beatay, pana Darka i Julki najlepszy prezent pod choinkę jaki mogli dostać.

Emocje bardzo duże, mieszkanie jest piękne, pachnie świeżością a przede wszystkim jest większe. Będzie nam się tutaj dobrze mieszkało.

- dodaje pani Beata.

 

Te szczęśliwe rodziny, zamieszkają w bloku przy ul. Parkowej. Ich sąsiadami będą użytkownicy 12 kawalerek o powierzchni 35m2 a także rodziny, które zajmą lokale dwupokojowe 50 metrowe. Takich mieszkań w bloku jest 6.

Te osoby, które są w naszych zasobach, które tu zamieszkają, to osoby które regularnie wywiązują się ze swojego obowiązku wobec ZUM-u, wobec wspólnot, płacą czynsze, nie stwarzają problemów. To dla tych osób wyróżnienie.

- mówi Jarosław Górczyński, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Do świąt Bożego Narodzenia klucze do nowych mieszkań otrzyma 15 lokatorów. Koszt inwestycji to 3 mln 700 tys. zł, z czego 30% pochodzi z Banku Gospodarstwa Krajowego. Do każdego mieszkania przypisana jest piwnica, a przed blokiem przygotowano 20 miejsc parkingowych i plac zabaw. Zapotrzebowanie na mieszkania socjalne jest duże.

Osoby oczekujące na przydział lokalu mieszkalnego z zasobów miasta, jest liczbą stałą. Średnio od roku 2016 trafia do nas około 80 odwołań rocznie. Razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Wydziałem Mienia Komunalnego, analizujemy wszystkie  takie wnioski.

- mówi Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św.

W najbliższych dwóch latach gmina chce oddać kolejne mieszkania, tym razem przy ulicy Osadowej. Inwestycja zostanie dofinansowana z środków unijnych, obecnie prace porządkowe i przygotowawcze.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe