Szkoła Muzyczna będzie miała swoją wymarzoną salę koncertową

  • 03.12.2020, 14:21
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu świętokrzyskim, funkcjonuje w budynku przy ulicy Iłżeckiej od 1974 roku. Od tamtego czasu kształci młodych muzyków. Choć warunki lokalowe do najłatwiejszych nie należą to na przestrzeni lat udało się zorganizować wiele koncertów, konkursów, muzycznych spotkań. Po latach pojawiło się światełko w tunelu aby Szkoła Muzyczna wzbogaciła się o salę koncertową z prawdziwego zdarzenia jednak za pierwszym razem nie doszło do rozpoczęcia inwestycji, gdyż projekt znalazł się poza listą zakwalifikowanych w unijnym programie. Plany budowy, wizualizacje i projekty sali koncertowej były przygotowane już w 2013 roku. Po blisko 8 latach wyczekiwania, marzenie dyrekcji, nauczycieli i uczniów staje się rzeczywistością. Dzięki wsparciu posła Andrzeja Kryja i przychylności rządu inwestycja będzie realizowana i nowy budynek z sala koncertową powstanie. W pierwszym dotowaniu Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu otrzyma 7 milionów 710 tysięcy złotych aby móc ogłosić przetarg na budowę nowego lokalu, w którym będzie sala koncertowa.  Całość inwestycji pochłonie blisko 18 milionów złotych. 

Jeśli przetargi zostaną rozstrzygnięte w terminie, a proces budowy przebiegnie bez zakłóceń nowy budynek przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia powstanie w sierpniu 2022 roku.
 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zosia S.
Zosia S. 04.12.2020, 18:09
Gratulacje dla posła. Pieniądze na małą obwodnicę, środki dla szpitala z rezerwy budżetu państwa a teraz duża kasa na szkołę muzyczną. Poseł Kryj nie tylko obiecuje, ale i działa skutecznie. Czekam na kolejne dobre wieści.

Pozostałe