Mieszkańcy Woli Grójeckiej to jedna, wielka rodzina

  • 01.12.2020, 13:32
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kazimierz Niedbała, mieszkaniec Woli Grójeckiej zmarł 20 sierpnia tego roku. Ostatnie lata swojego życia spędził w Domu Pomocy Społecznej. Przed swoją śmiercią, postanowił on nieodpłatnie przekazać Gminie Ćmielów swoją działkę. Mieszkańcy docenili gest pana Kazimierza i postanowili działać. Społeczność Woli Grójeckiej od dłuższego czasu zaznaczała, że w ich miejscowości brakuje miejsca spotkań, integracji i zabawy dla dzieci. Dzięki hojności darczyńcy zaczęto prace nad utworzeniem placu zabaw w miejscu gdzie niegdyś stał dom pana Kazimierza Niedbały. Budynek został zburzony bo po prostu zagrażał bezpieczeństwu. Teren kompleksowo sprzątnięto i wyrównano. W sierpniu 2020 roku zamontowane zostały urządzenia zabawowe. W dużej mierze, prace wykonali mieszkańcy Woli Grójeckiej, którzy pomysłów na zagospodarowanie działki mają jeszcze kilka. Teren zostanie ogrodzony i doświetlony tak aby był bezpieczny dla wszystkich użytkowników. 

Aktywne społeczeństwo w małych miejscowościach to to czego często brakuje w dużych miastach. Wspólne działania łączą, budują relacje, integrują i aktywizują. W obecnym czasie kiedy jesteśmy zmuszeni ograniczyć kontakty społeczne warto wspominać takie inicjatywy i z nadzieją patrzeć w przyszłość, jeszcze będzie normalnie. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe