Ostrowiecki sztab WOŚP czeka na wolontariuszy

  • 30.11.2020, 15:32
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zbliżający się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia przyszłego roku, będzie wyjątkowy, jednak aby móc się odbyć potrzebna jest wspólna praca i pomoc organizatorów, darczyńców i wolontariuszy. To właśnie wolontariusze są kołem napędowym podczas tego jedynego dnia w roku, kiedy to otwierają się miliony serc, a wszystkie biją w rytmie pomocy dla najbardziej jej potrzebujących. Jak co roku od listopada sztaby WOŚP w całej Polsce otwierają się dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do Wielkiej Orkiestry.

Teraz najważniejsza jest rejestracja wolontariuszy, dlatego wszystkich chętnych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, którzy chcieliby pracować jako wolontariusze zapraszamy do kontaktu z naszym sztabem. Najlepiej skontaktować się z nami za pośrednictwem naszej strony na Facebooku. Każda chętna osoba otrzyma od nas token, czyli kod do rejestracji, który później będzie potrzebny do zalogowania się na stronie wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy

- mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP.

 

Formularze zgłoszeniowe wypełniają osoby pełnoletnie, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, zgłaszać mogą się również młodsi uczestnicy za pośrednictwem swoich rodziców. Po kontakcie ze sztabem każda osoba, która otrzyma kod będzie mogła przystąpić do rejestracji na stronie WOŚP. Po wpisaniu kodu, osoba rejestrująca się zostanie przypisana do odpowiedniego sztabu, który później skontaktuje się z nią. Organizatorzy zapewniają, że zbiórka i liczenie pieniędzy podczas 29. Finału będzie odbywać w pełnym rygorze sanitarnym.

Na pewno będziemy zbierać pieniądze na ulicach naszego miasta, a wolontariusze będą poruszać się w małych grupach, będą mieli maseczki i rękawiczki. Dzięki czemu będą mieli minimalny kontakt z tym co państwo wrzucają do puszek. W pełnym reżimie sanitarnym będzie odbywać się również liczenie pieniędzy, postaramy dostosować sale tak aby wszystko odbywało się w odpowiednich odległościach i możliwie jak najsprawniejszym tempie. 

- dodaje Dariusz Czupryński.

Warto się pośpieszyć ponieważ, do grona wolontariuszy w Ostrowcu dołączyć może tylko 300 osób. Środki zebrane podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane na zakup sprzętu i wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz stacji diagnostyki głowy.

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe