Oszuści nie odpuszczają. 79-latka straciła 25 tysięcy złotych

  • 27.11.2020, 11:57
  • Małgorzata Pasik
Oszuści nie odpuszczają. 79-latka straciła 25 tysięcy złotych

Podziel się:

Oceń:

Pomimo ciągle trwającej kampanii informacyjnej, nadal zdarza się, że seniorzy dają nabierać się oszustom podającym się za członków rodziny lub funkcjonariuszy policji. 
W tym tygodniu odnotowano kolejny taki przypadek, a ofiarą padła 79-letnia mieszkanka Kielc. 

Do kobiety zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji i oznajmił, że przestępcy weszli w posiadanie danych seniorki. Przestraszona kobieta poinformowała rzekomego policjanta o posiadanych na koncie bankowym środkach finansowych, a ten poinstruował ją by dla bezpieczeństwa wypłaciła pieniądze i oddała je domniemanemu policjantowi. Kobieta przekazała mężczyźnie 25 000 złotych. 

Policja apeluje, by zachować czujność i przypomina, że prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy też danych do logowania. Przez telefon nie pytają także o stan konta czy kwotę gotówki przechowywanej w domu. W przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy rozłączyć się i zadzwonić na numer alarmowy 112. W sytuacji, w której daliśmy się zwieźć i przelaliśmy pieniądze  lub przekazaliśmy dane do logowania, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje szansę na cofnięcie transakcji lub zablokowanie niepożądanych operacji na koncie. 

Małgorzata Pasik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe