Światowy Dzień Pluszowego Misia

  • 25.11.2020, 14:38
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Podziel się:

Oceń:

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia święta ma zaskakujące pochodzenie. W 1902 roku podczas jednego z polowań, w którym uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor „Teddy” Roosevelt, jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Przyprowadził on zwierzątko do swojego zwierzchnika, a ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod został przedstawiony na rysunku autorstwa Clifforda Berrymana, a jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post” stając się inspiracją dla brooklińskiego sklepikarza -Morrisa Mitchoma - do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.

W 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiono Światowym Dniem Pluszowego Misia.Ta sympatyczna postać stała się inspiracją dla autorów wielu książek, bajek i filmów. Misia Teddy, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Coralgola nie trzeba nikomu przedstawiać, bo znają go zarówno dorośli jak i dzieci.

Dzień Pluszowego Misia jest wyjątkowo celebrowany w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie organizowane są uroczystości i happeningi, w których główną rolę odgrywa osławiony Miś. Odwiedza on także szpitale, umilając czas chorym dzieciom.

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe