OSTROWIEC: Sprawca włamania do baru na „Słonku” zatrzymany

  • 23.11.2020, 14:20
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Ostrowca zatrzymali 55-letniego mieszkańca miasta, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z lokali w osiedlu Słonecznym. Do tego haniebnego procederu doszło 17 listopada br. kiedy to nieznany wówczas mężczyzna włamał się do baru, wybijając szybę muszlą klozetową, którą znalazł na śmietniku.

Z przekazanych informacji od zgłaszającego wynikało, że sprawca dokonał kradzieży dwóch butelek whisky. Wartość start została oszacowana na kwotę ponad 100 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek, 20 listopada sprawca włamania został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów. 

Mężczyzna przyznał się, że do lokalu wszedł wybijając szybę w oknie za pomocą muszli klozetowej znalezionej na pobliskim śmietniku. Jak twierdził, był mocno „spragniony” i żeby lepiej się poczuć postanowił się włamać się do zamkniętego lokalu. Jednakże po spożyciu alkoholu jego stan uległ pogorszeniu i został on ostatecznie zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Po wyjściu ze szpitala, 55-latek poczuł się „spragniony” i postanowił jeszcze raz włamać się do tego samego lokalu.

Tym razem 55-latek rozciął folię zabezpieczająca uprzednio wybitą przez siebie szybę. Łupem rabusia znów padł alkohol o wartości ponad 100 złotych. 

informuje - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

O przyszłości mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego będzie decydował sąd, a kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

[MATERIAŁ WIDEO] Włamanie do baru w osiedlu Słonecznym 

[ZOBACZ WIDEO] 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe