Poznaliśmy najbardziej eko-szkołę w mieście

  • 25.11.2020, 14:03
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilka miesięcy temu uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta otrzymali zaproszenie do udziału w konkursie „Pokażę Wam jak o środowisko dbam”, organizowanym przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Każda z placówek miała do przygotowania pakiet materiałów edukacyjnych o ochronie środowiska.  Uczniowie do wykonania mieli piosenkę, film edukacyjny i komiks. W ubiegłym tygodniu nagrodzono zwycięzców, i tak Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła 3 miejsce.  Na drugim miejscu w tym konkursie uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, uczniowie zostali wyróżnieni za komiks o tytule „Ziomki z eko-piątki.  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, zaangażowanie jej uczniów zostało zauważone i docenione dlatego pierwsze miejsce, komisja przyznała „Trójce”. Główną nagrodą w konkursie „Pokażę Wam jak o środowisko dbam” było 77 tysięcy złotych z czego 70 tysięcy przeznaczone zostanie na budowę paneli fotowoltaicznych na szkole. 
Takie działania pomagają w zwiększeniu świadomości społeczeństwa o tym jak ważne jest nasze środowisko i dlaczego należy o nie dbać. O szeroko rozumianej ekologii powinno uczyć się dzieci od najmłodszych lat, bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Bartek Gębusia

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe