Przed nami 100 dni solidarności w walce z COVID-19

  • 21.11.2020, 20:22
  • Bartek Gębusia
Przed nami 100 dni solidarności w walce z COVID-19 źródło: premier.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej ogłosił strategię walki z koronawirusem na najbliższe sto dni. Po konsultacjach z ekspertami, rząd przygotował trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku epidemią i będą one wprowadzane w zależności od sytuacji. Dotyczą one: tzw. etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12), etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej) lub kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie). 

źródło grafiki: KPRM

Od 28 listopada do 27 grudnia tego roku będzie obowiązywał tzw. etap odpowiedzialności, w którym to otwarte zostaną galerie handlowe, jednak przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego. W następnym miesiącu zakupy będzie można zrobić w dwie niedziele: 13 i 20 grudnia.

Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane.

- poinformował szef rządu.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m2. 

źródło grafiki: KPRM

źródło grafiki: KPRM

źródło grafiki: KPRM

źródło grafiki: KPRM


Uczniowie do 24 grudnia będą edukować się zdalnie, a od 4 do 17 stycznia 2021 roku będzie przerwa w zajęciach dla wszystkich i zastąpi ona dotychczasowe ferie zimowe. 

źródło grafiki: KPRM
 

Nadal zamknięte pozostają siłownie, kluby fitness, aquaparki, instytucje kultury, hotele (tylko służbowo; dla sportowców, medyków) i lokale gastronomiczne (usługi tylko na odbiór osobisty lub dowóz). Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Pozostałe ograniczenia i limity obowiązują tak jak dotychczas. 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe