Rada Powiatu nie wyraziła zgody na zwolnienie Dariusza Czupryńskiego

  • 20.11.2020, 15:34
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś o godzinie 13.00 odbyła się sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego. W porządku obrad znalazło się 5 projektów uchwał, które  dotyczyły m.in.: powierzenia Powiatowi Lipskiemu zadania w zakresie organizacji przewozów pasażerskich na liniach komunikacyjnych obejmujących zasięgiem obszar Powiatu Lipskiego i Powiatu Ostrowieckiego, uchwalenia programu współpracy Powiatu Ostrowieckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami pożytku publicznego na rok 2021.

Jednym z  punktów obrad była uchwała w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Rady Powiatu Ostrowieckiego Dariuszem Czupryńskim, który jest ratownikiem medycznych w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa i Transportu Sanitarnego. Zdaniem pracodawcy, Dariusz Czupryński wykorzystał  zwolnienie lekarskie niezgodnie z przeznaczeniem, wykonując w tym czasie inne zlecenie.

Za odmową wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym zagłosowało 13 radnych, 1 radny sprzeciwił się,  a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Sprawę skomentowali, radny Paweł Walesic (klub radnych PiS) i starosta Marzena Dębniak (KWW J. Górczyńskiego), a także  radny Dariusz Czupryński (KWW J. Górczyńskiego) [zobacz wideo].

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ost.
ost. 21.11.2020, 09:25
Ot cała polityka Ostrowiecka.Żenadaaaaaaaaa
-
- 20.11.2020, 19:47
T.W.A.

Pozostałe